megantech
Polish Flag

Grafen

Grafen to unikalny materiał o grubości jednego atomu, wykazujący wyjątkową wytrzymałość i właściwości przewodzące. W świecie nauki znany jest od wielu lat, od końca lat 40 opisywany na gruncie teoretycznym przez P. R. Wallace. (The band theory of graphite. „Physical Review”. 71, 1947). Niedawno jednak został uznany za największe odkrycie naukowe XXI wieku, dzięki przypadkowemu odkryciu dwóch badaczy z University of Manchester, którzy w 2010 roku  zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki (Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat).

Struktura grafenu przypomina plaster miodu złożony z pojedynczych atomów węgla. Dotychczasowe badania potwierdziły że grafen jest najcieńszą a przy tym najbardziej wytrzymałą substancją opisaną przez naukę. W swojej masie jest ok. 100 razy silniejszy od stali. Jest dobrym przewodnikiem prądu elektrycznego, a przy tym rozciągliwy i prawie przezroczysty.

Nasza firma od trzech lat dostarcza polskim klientom grafen, wytwarzany w Stanach Zjednoczonych przez  Graphene Laboratories, światowego lidera w tej dziedzinie. W naszej ofercie znajdziesz ponad 100 produktów o ogromnym potencjale badawczym. Każde opakowanie doręczamy z kartą danych katalogowych producenta Safety Datasheet.

Zapraszamy do współpracy!

Alan i Magdalena Stretton- przedstawiciele Graphene Laboratories w Polsce

nap

megantech

Vistitors: