megantech
Polish Flag

Reaktory laboratoryjne ATLAS Lithium - reakcje w kolbach z mieszadłem magnetycznym

Reaktory ATLAS LITHIUM to automatyczne systemy laboratoryjne z naczyniami w formie kolb. Są sterowane bezpośrednio przez moduł podstawowy lub poprzez komputer zewnętrzny z oprogramowaniem ATLAS PC Software.

W skład zestawu wchodzi: moduł podstawowy z wbudowanym komputerem, elektryczna płyta grzejna, mieszadło magnetyczne oraz sucha łaźnia z perforacjami w anodowanym aluminium, kompatybilna z pełną gamą kolb i fiolek o pojemności od 50 ml do 1000 ml.

Do systemu ATLAS LITHIUM  można podłączyć szereg wyposażenia dodatkowego, jak czujniki, pompy, kondensatory etc.

Kontrola reakcji przy pomocy modułu podstawowego następuje za pośrednictwem pokrętła z przyciskiem. Ustawienia wyświetlają się na ekranie LED. Dane z każdego eksperymentu można zapisać na pamięci przenośnej typu pendrive i odtworzyć korzystając z arkusza kalkulacyjnego (Microsoft Excel lub Open Calc).

Urządzenie posiada oznakowanie CE.

Producent: Syrris Ltd, Wielka Brytania
Płyta grzejno-chłodząca z podłączeniami do termostatu

Przydatną opcją, lub dodatkiem do systemu reaktorowego ATLAS LITHIUM jest  płyta grzejno-chłodząca ATLAS z podłączeniami do termostatu.            To rozwiązanie pozwala schłodzić temperaturę reakcji, ograniczyć egzotermię lub przeprowadzać reakcje chemiczne w temperaturach ujemnych.

System reaktorowy w konfiguracji ATLAS LITHIUM współpracuje z termostatami od wszystkich wiodących producentów. Parametry robocze są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz też:

Oprogramowanie ATLAS PC SOFTWARE

Systemy ATLAS pH monitoring and control

megantech

Vistitors: