megantech
Polish Flag

Reaktory laboratoryjne Atlas pH ControlAtlas pH

Systemy ATLAS pH Monitoring & Control są dla chemików którzy przeprowadzają reakcje wrażliwe na zmiany poziomu pH. Wartość pH jest monitorowana i zapisywana przez cały czas trwania reakcji, a można ją kontrolować przy pomocy pompy automatycznej ATLAS Syringe Pump, wstrzykującej do reaktora kwas i/ lub zasadę.

  • Prosty w obsłudze: Wszystkie części są ze sobą łączone bez użycia narzędzi, wykorzystując system blokad zaciskowych. Sonda pH i temperatury instalowana jest na wspornikach w tylnej części naczynia reakcyjnego i automatycznie wykrywana przez wbudowany w bazę komputer.
  • Inteligentny: pH zmieniane poprzez dodawanie kwasu oraz/ lub zasady  przez pompę ATLAS bez konieczności pośrednictwa przez PC.
  • Automatyczny zapis danych: Wartości z każdego wykonanego eksperymentu, w tym wartości pH wyświetlane są w czasie rzeczywistym na ekranie bazy reaktora i są automatycznie zapisywane w pliku arkusza kalkulacyjnego.
  • Wysokowydajny: Istotne parametry reakcji w tym temperatura, prędkość mieszania i ilość dodawanego kwasu lub zasady, mogą być kontrolowane z poziomu bazy reaktora.
  • Szeroki zakres temperatur i pH: wysokoprecyzyjny pomiar sondy pH do poziomu 70°C temperatury w zakresie 0-14 (pozostałe moduły systemu reaktorowego są przystosowane do pracy w temperaturze od -80°C do +200°C).
  • Kompensacja temperatury: Równoczesny monitoring pH i temperatury uruchamia funkcję automatycznej kompensacji odczytu pH pod wpływem zmiany temperatury.
  • Krótki czas wymiany naczyń: Górna klamra zaciskowa naczynia reakcyjnego i wygodny zawór spustowy do usuwania mieszaniny grzewczej z płaszcza naczynia pozwalają na zmianę naczynia w kilkadziesiąt sekund.
  • Szeroka gama naczyń reakcyjnych: W zestawie mogą być użyte kolby okrągłodenne, naczynia z płaszczem i pozostałe naczynia reakcyjne
  • Kompaktowy rozmiar: Mieści się w każdym dygestorium
  • Wytrzymała konstrukcja: Specjalnie zaprojektowany do użytku w laboratoriach chemicznych

Pompa automatyczna ATLAS Syringe Pump

Pompy laboratoryjne ATLAS

Pompa strzykawkowa ATLAS jest idealnym uzupełnieniem systemu reaktorowego. Umożliwia dozowanie w trybie ciągłym jednego odczynnika lub  dwóch różnych reagentów. Posiada wiele trybów programowania przepływu. Części, które wchodzą w kontakt z cieczami są wykonane ze szkła lub PTFE. Wymiana komponentów eksploatacyjnych następuje bez narzędzi, bez potrzeby wzywania serwisu specjalistycznego.

Zwróć uwagę, że całkowita kontrola pH w systemie ATLAS jest możliwa po podłączeniu do reaktora pompy ATLAS, czujnika pH oraz elektrody ATLAS pH node.

Dane techniczne przedstawia pełny katalog producenta: Syrris Ltd.

Aby uzyskać bliższe informacje złóż nam zapytanie drogą e-mail.Atlas700
megantech

Vistitors: