megantech
Polish Flag

Reaktory ATLAS do syntez równoległych

Synteza równoległa Atlas


Systemy reaktorowe Atlas do przeprowadzania syntez równoległych

Atlas Parallel Systems to wieloreaktorowe układy laboratoryjne, składające się z max. 8 systemów wyposażonych w naczynia reakcyjne szklane z tzw płaszczem grzewczym i podłączeniami do termostatów, lub w kolby okrągłodenne - jak na zdjęciu powyżej. Wszystkie podłączone reaktory można kontrolować przy pomocy oprogramowania komputerowego PC. Stacje do syntez równległych umożliwiają pełną, niezależną kontrolę i zapis danych z reakcji chemicznych jak poziom temperatury, prędkość mieszania, poziom pH, dozowanie odczynników, przepływ ciepła, poziom zmętnienia etc. Idealne do optymalizacji procesów.

  • Pełna kontrola równoległych reakcji: Obsługa przy pomocy jednego komputera PC. Można kontrolować wszystkie systemy równocześnie, przy zachowaniu tych samych ustawień lub różnicując parametry robocze.
  • Wysoka wydajność: Reakcje można przeprowadzać w naczyniach pojemności od 50ml do 5 litrów. Poszczególne systemy reaktorowe można poodłączać i kontrolować niezależnie - przy pomocy panelu frontowego z wbudowanym wyświetlaczem LCD, lub przy pomocy oprogramowania komputerowego PC.
  • Proste w obsłudze oprogramowanie komputerowe: podłączone urządzenia i czujniki mozna skonfigurować, korzystając z funkcji "drag and drop", a  eksperymenty można edytować w czasie trwania, zmieniać przebieg i zapisywać do osobnych plików. 
  • Szybka wymiana naczyń: zawór spustowy oleju do regulacji temperatury, klamra mocująca naczynie z mechanizmem szybkozwalniającym, i innowacyjny sposób podłączenia przewodów z olejem grzewczym pozwalają na wymianę naczynia w kilkadziesiąt sekund, bez potrzeby użycia narzędzi. 
  • Obsługa urządzeń od innych producentów: Inteligentne oprogramowanie Atlas rozpoznaje nie tylko urządzenia wyprodukowane przez firmę Syrris, ale także inne elementy wyposażenia laboratoryjnego podłączone do reaktorów przy pomocy kabli RS232, w tym pompy, wagi laboratoryjne, termostaty, przepływomierze, kontrolery próżni, czujniki FRIT, FBRM i wiele innych.
  • Bezpieczeństwo: Sygnały z czujników mogą być stale monitorowane i przedstawione w postaci graficznej, z prostymi w obsłudze alarmami i systemami kontroli awaryjnej.
  • Automatyczny zapis danych: Eksperymenty można zmieniać błyskawicznie, podczas ich trwania. Wszystkie dane można odczytać w czasie rzeczywistym  w postaci graficznej na ekranie komputera. Wszystkie dane z reakcji są zapisywane do plików .csv. Pliki można otworzyć w arkuszu kalkulacyjnym (Microsoft Excel lub Open Office Calc), co znacznie ułatwia analizę wyników pracy.


Atlas Parallel700
megantech

Vistitors: