megantech
Polish Flag

Systemy mikroreaktorowe: ASIA 110 FLOW

Asia 110

System laboratoryjny ASIA 110  jest najprostszym automatycznym układem mikroprzepływowym. Idealny dla osób dopiero rozpoczynających przeprowadzanie reakcji w mikroreaktorach. Kompaktowy rozmiar zestawu sprawia, że z łatwością można go zmieścić na blacie stołu lub wewnątrz każdego dygestorium. Główne urządzenia to: wysokowydajna dwukanałowa pompa automatyczna ASIA PUMP, moduł do kontroli temperatury w mikroreaktorze: ASIA CHIP CLIMATE CONTROLLER, szklany mikroreaktor ("chip") oraz wysokowydajny regulator ciśnienia wstecznego ASIA PRESSURE CONTROLLER. (Tłumaczenie nazw na polski znajdziesz tutaj)

Pompa ASIA zasila układ mikroprzepływowy wyposażony w dwa laminarne, ultrastabilne przepływy strumieni odczynników. Szeroki zakres natężeń przepływu oraz wbudowane czujniki ciśnienia w głowicach każdej ze strzykawek pomp zapewniają najwyższą wydajność i komfort obsługi. Wszystkie dane z ustawień pracy pompy  są zapisywane automatycznie do pamięci urządzenia. Dane z każdego eksperymentu możesz po zakończeniu pracy przenieść na pamięć przenośną typu pendrive i edytować w arkuszu kalkulacyjnym.

ASIA CHIP CLIMATE CONTROLLER zapewnia szybką i precyzyjną kontrolę temperatury w mikroreaktorze w zakresie od -15° do 150°C bez potrzeby podłączania dodatkowego termostatu lub chłodnicy wodnej.

 ASIA PRESSURE CONTROLLER umożliwia pracę w warunkach podwyższonego ciśnienia do 20 bar (300 psi). Pozwala to zwiększyć temperaturę wrzenia i tym samym, znacznie przyśpieszyć czas reakcji chemicznej.

Opis urządzeń modułowych systemu ASIA 110:

ASIA PUMP - automatyczna, ciśnieniowa wysokowydajna pompa 2-kanałowa sterowana przy pomocy wewnętrznego komputera z ekranem LCD, wyposażona w zapis danych z każdego eksperymentu, ochronne mechanizmy odcinające, funkcję płukania "flush". Pracę każdego kanału pompowania (natężenie przepływu i wysokość ciśnienia) można programować indywidualnie. Intuicyjna obsługa bez narzędzi. Wszystkie elementy które wchodzą w kontakt z cieczami, są wykonane ze szkła lub PTFE. Strzykawki i czujniki ciśnienia umieszczone w części frontowej możesz bezpiecznie wymieniać samodzielnie, nie czekając na serwis techniczny. Możliwość kontroli bezpośredniej lub z poziomu zewnętrznego komputera, z oprogramowaniem ASIA Software.                   

ASIA CHIP CLIMATE CONTROLLER -  kontroler temperatury w mikroreaktorze. Zapewnia precyzyjny przepływ ciepła/ chłodzenia do mieszaniny znajdującej się w mikrokanałach. Sterowany elektronicznie. Możliwość kontroli poprzez zewnętrzny komputer PC z licencjonowanym oprogramowaniem.             

ASIA PRESSURE CONTROLLER - kontroler ciśnienia o zakresie pracy 1-20bar                  

CHIP HEADER - głowica chipu wykonana w sposób który umożliwia przeprowadzanie eksperymentów w szerokim zakresie natężeń przepływu odczynników, szerokim zakresie temperatur i ciśnień        

ASIA SYRINGES  - każdy kanał pompy posiada 2 strzykawki. Zestaw dla jednej pompy składa się z 2 x 2 szt. strzykawek o wybranej pojemności i zakresie natężeń przepływu (Asia Yellow Syringes: od 1 µl/min  do 250 µl/min,  Green Syringes: 5 µl/min do do 1,25 ml/min)

ASIA 110 TUBING KIT -  zestaw przewodów, złączy i końcówek do systemu mikroprzepływowego                     

MICROREACTOR CHIP  - Mikroreaktor szklany, pojemności standardowe: 62.5µl, 250µl, 1000µl    

Asia 110

System mikroreaktorowy: ASIA 110 FLOWmegantech

Vistitors: