megantech
Polish Flag

Wyposażenie laboratoryjneJesteśmy wyłącznym dystrybutorem COWIE - światowego lidera w projektowaniu i wytwarzaniu wszelkiego wyposażenia laboratoryjnego, w tym aparatury i urządzeń z PTFE do przeprowadzania procesów chemicznych. 

Nasza oferta obejmuje kompletne wyposażenie laboratoryjne, w tym naczynia, mieszadła, czujniki temperatury, zawory, łączniki oraz przewody z PTFE. Projektujemy też i dostarczamy nietypowe produkty z czystego PTFE, wykonane w Wielkiej Brytanii przez Cowie Ltd.

Cowie

Wszystkie produkty powstają w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. PTFE, używane w procesie wytwórczym jest materiałem bez domieszek, który spełnia wymagania FDA oraz USP klasy VI.

Wyposażenie laboratoryjne z PTFE to doskonały wybór, ze względu na jego wyjątkowe walory użytkowe:

  • Odporność chemiczna: wytrzymałość chemiczna PTFE jest nieomal całkowita w zakresie odpowiadających mu temperatur roboczych. Spektrum reakcji chemicznych wyłącza tylko niektóre składniki z wolnymi elektronami, tak jak sod w płynnym amoniaku oraz niektóre komponenty fluorowe w wysokich temperaturach i ciśnieniach. Halogenowane związki organiczne dokonują penetracji PTFE, lecz bez widocznych przejawów reakcji.
  • Stabilność termiczna: stałość termiczna PTFE jest ponadprzeciętna. Materiał może być używany do ok. 280˚C a w ultra niskich temperaturach nie powoduje przełomu kruchego nawet w przypadku płynnego helu. Degradacja termiczna nie rozpoczyna się do ok. 400˚C. PTFE nie topi się, przechodząc w fazę ciekłą.

 

  • Nierozpuszczalność i czystość: PTFE  używane w procesie wytwórczym spełnia wymagania jakościowe zgodnie z USP klasy VI oraz wymagania FDA. Komponent jest ultraczysty, bez domieszek. PTFE jest nierozpuszczalne we wszystkich znanych rozpuszczalnikach z wyjątkiem ekstremalnych ciśnień i temperatur. Podczas eksploatacji przyrządów, naczyń i czujników pokrytych PTFE nie wytrącają się zanieczyszczenia do mieszaniny reakcyjnej.
  • Sterylizacja: PTFE można sterylizować na wszystkie znane sposoby z wyjątkiem radiacji promieniami gamma.

Wszechstronność i uniwersalność wyposażenia laboratoryjnego z PTFE sprawia, że stało się ono tańszą, praktyczniejszą w użyciu alternatywą dla szklła.  Wszystkie produkty są projektowane i wytwarzane zgodnie ze standardami jakości BS EN ISO9001:2008.

Aby otrzymać pełny katalog naszych produktów skontaktuj się z nami drogą email.
Labwaremegantech