megantech
Polish Flag

Przegląd produktów Syrris

Atlas - automatyczne reaktory laboratoryjne

Dostępne w sprzedaży od sierpnia 2006r. Zaprojektowane specjalnie z myślą o oczekiwaniach pracowników laboratorium. Proste w obsłudze, wyróżniające się nieskomplikowanym montażem i możliwością indywidualnej konfiguracji.

Montaż reaktorów ATLAS nie wymaga jakichkolwiek narzędzi. Kompaktowa budowa systemu zapewnia optymalną odporność na działanie odczynników chemicznych. Wszystkie reaktory chemiczne gamy ATLAS mogą być obsługiwane bezpośrednio z poziomu tzw. Bazy, wyposażonej we własny komputer - przy pomocy pokrętła i dwóch przycisków, lub przy pomocy komputera zewnętrznego z oprogramowaniem ATLAS PC Software. Atlas umożliwia kontrolę jednej, lub kilku reakcji chemicznych równocześnie o pojemności maksymalnej 5 litrów.

Reaktory laboratoryjne ATLAS zyskały szybko grono licznych odbiorców wśród firm farmaceutycznych i koncernów chemicznych. W Polsce są używane na kilku uczelniach wyższych oraz instytutach badawczo-rozwojowych.

Custom

Reaktory laboratoryjne Custom - pod specyfikację

Bardzo szybko w Syrris wyłoniła się grupa specjalistów w opracowywaniu niestandardowych, indywidualnych rozwiązań. W 2008 roku ogłoszono też powstanie nowego produktu o nazwie Reactor Master -  inteligentnego urządzenia, które automatyzuje pracę reaktorów z płaszczem grzewczo-chłodzącym i samodzielnie dokonuje zapisu danych, bez potrzeby podłączania komputera.

Asia

Systemy Mikroreaktorowe: ASIA FLOW

W marcu 2010 ogłoszono rozpoczęcie sprzedaży wysokowydajnych pomp automatycznych ASIA.

Równocześnie, podjęto produkcję wysokociśnieniowych reaktorów ATLAS - w konfiguracji Sodium (reakcje w kolbach) i Potassium (wyposażone w naczynia z płaszczem grzewczo-chłodzącym z podłączeniami dla termostatu).

Największa Innowacja technologiczna 2011 roku

W 2011 wprowadzono na rynek międzynarodowej sprzedaży systemy reaktorowe typu GLOBE oraz automatyczne systemy do przeprowadzania syntez w mikroreaktorach typu ASIA.

ASIA FLOW jest najbardziej zaawansowanym systemem mikroprzepływowym dostępnym na świecie. Ma kompaktowy rozmiar, jest niezwykle prosta w obsłudze, precyzyjna i wysokowydajna. Można ją obsługiwać bezpośrednio przy pomocy pokrętła z wbudowanym przyciskiem, lub po podłączeniu do komputera z oprogramowaniem ASIA Manager. Zakres temperatur, ciśnień operacyjnych i natężeń przepływu dozowanych odczynników sprawia, że pompy ASIA znajdują zastosowanie w bardzo wielu laboratoriach. Urządzenie spotkało się z gorącym przyjęciem praktyków mikrofluidyki oraz zebrało wiele nagród na międzynarodowych wystawach i konferencjach naukowych. Jest też laureatem prestiżowego R&D Awards w kategorii innowacyjnej aparatury laboratoryjnej (2012r.)

Reaktor chemiczny Globe

GLOBE jest ekonomiczną wersją reaktora obsługiwanego manualnie, gdzie reakcje zachodzą w naczyniu reakcyjnym z płaszczem. Urządzenie pozwala zaoszczędzić czas, nakłady finansowe i potrzebne miejsce do pracy  - ponieważ obsługuje naczynia o pojemności od 50 ml do 5 L, korzystając z jednej klamry mocującej, jednej pokrywy, termostatu i rusztowania.

Użytkownik może stopniowo rozszerzać jego funkcje, podłączając zewnętrzne pompy, dodatkowe sondy pomiarowe a także urządzenie z wbudowanym komputerem Reactor Master - dzięki któremu możliwy będzie zapis parametrów pomiarowych i obsługa automatyczna.

Od momentu założenia, Syrris rozwinął całą gamę przełomowych produktów przeznaczonych dla sektora badań i rozwoju. Wciąż trwają prace nad opracowywaniem nowych urządzeń laboratoryjnych - każdego roku ogłaszane są nowe rozwiązania w ramach oferowanych technologii.

Odbiorcy Syrrisa w Polsce i na świecie

Syrris może poszczycić się szerokim gronem klientów, włączając w to największe koncerny farmaceutyczne, akademickie ośrodki naukowe, instytuty badawcze, organizacje typu CRO  oraz zakłady chemiczne. W aktualnej bazie sprzedaży znajduje się ponad 40 krajów z całego świata.

Wśród firm międzynarodowych znajdują się: Pfizer, GlaxoSmithKline, Roche, Merck, Arena, Abbott, Biogen, Johnson&Johnson, Amgen, Teijin Pharma, Chugai, Vertex, Torrent, Loreal, International Flavors and Fragrances, Burnham Institute, University of Oxford, Moscow State University, Technical University Vienna, Zhejiang University, MIT, Univ. Central Florida,

W Polsce, dostawy aparatury laboratoryjnej opartej na technologii opracowanej przez Syrris  obejmują m.in takie ośrodki, jak :

  • AGH im. St. Staszica w Krakowie
  • Instytut Nafty i Gazu w Krakowie
  • Politechnika Wrocławska
  • Politechnika Poznańska
  • Główny Instytut Górnictwa w Katowicach
Customers
megantech