megantech
Polish Flag

Grafen

Grafen to unikalny materiał o grubości jednego atomu, wykazujący wyjątkową wytrzymałość i właściwości przewodzące. W świecie nauki znany jest od wielu lat, od końca lat 40 opisywany na gruncie teoretycznym przez P. R. Wallace. (The band theory of graphite. „Physical Review”. 71, 1947). Został uznany za największe naukowe osiągnięcie XXI wieku, za sprawą dwóch badaczy z University of Manchester w Wielkiej Brytanii.  Naukowcy ci  w 2010 roku za swoje nowatorskie odkrycie zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki (Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat).

Struktura grafenu przypomina plaster miodu złożony z pojedynczych atomów węgla.

Dotychczasowe badania potwierdziły że grafen jest najcieńszą a przy tym najbardziej wytrzymałą substancją, znaną na polu nauki. W swojej masie jest ok. 100 razy silniejszy od stali. Jest dobrym przewodnikiem prądu elektrycznego, a przy tym rozciągliwy i prawie przezroczysty. Jego unikalne cechy sprawiają, że jest wykorzystywany w wielu laboratoriach, podejmujących bogatą problematykę badawczą, praktycznie na całym świecie.

Jako przedstawiciel Graphene Laboratories, dostarczamy naszym odbiorcom w Polsce i UE wyłącznie produkty najwyższej jakości, opracowane przez światowego lidera w tej dziedzinie. W naszej ofercie znajdziesz ponad 100 produktów o ogromnym potencjale badawczym. Każde opakowanie doręczamy z kartą danych katalogowych Producenta - Graphene Laboratories Inc. (USA)

nap

megantech